Titulní obrázek

Jeep Cherokee po faceliftu? Nic moc!

Americký výrobce Jeep se rozhodl pro facelift modelu Cherokee. Ten se ovšem moc nepovedl. No uvidíme, jak na něho zareagují zákazníci. Hranatý off-road design je totiž minulostí.

Automobilka Jeep nabízí dva modely Cherokee. Menší vůz se jmenuje jen Cherokee. Jeho větší bráška má v názvu Grand, u něho se ale facelift podařil.

Ovšem, pravý opak je bohužel pravdou u zmodernizované varianty Cherokee. I když si možná získá své fanoušky, nám se nelíbí. Maska je silně zakřivená a určitě nás pobaví tři nesourodá světla nad sebou. Společnost to však s tímto autem myslí vážně. Máme se snad začít obávat toho, co si automobilka vymyslí do budoucna?

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Jeep Cherokee však asi nebude patřit ani k vozům, která i přes svou ošklivost krásně jezdí. Minulá generace totiž nestála za nic. Konstruktéři se tedy ani nemusí moc snažit, aby vlastnosti "vylepšili". Cokoli totiž bude lepší než odcházející model. Prý se také zlepšila efektivita - nové auto má mít o 45 % lepší spotřebu. Což je možná jediná dobrá zpráva.

Na bližší technické údaje si bohužel ještě musíme počkat na autosalon v New Yorku.