Titulní obrázek

Jeep Compass nástupce nedostane

Šéf Fiatu, Chrysleru a Jeepu Sergio Marchionne informoval o budoucích plánech. Tento impulsivní šéf se s tím nemaže a na americké půdě úřaduje jako černá ruka... Ovšem, ono asi ani nic jiného značkám Chrysler a Jeep nezbývalo, pokud chtěly přežít po těžkých časech. Fiat nabídl pomocnou ruku a radikální kroky jsou nutností. Nejčastěji se smutný osud týká neúspěšných a prodělečných modelů.

Mezi jedny patří Jeep Patriot a Jeep Compass. Marchionne kritizuje, že jsou si auta technicky velmi podobná a parazitují sama na sobě. A protože se ani Compass moc dobře neprodává, rozhodl o jeho zrušení. Ve výrobě vydrží do roku 2014 a pak nedostane nástupce. Patriot pak bude asi pokračovat.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Další model, který skončí, je Chrysler Town&Country, který je moc podobný modelu Dodge Grand Caravan. Na druhou stranu, už se prý začalo pracovat na rychlém modelu Dodge Dart SRT, který dostane silný přeplňovaný motor. To se nás ale moc nedotkne, protože se tento sedan založený na Alfě Romeo Giulietta do Evropy vozit nebude.