Titulní obrázek

Jeep Grand Cherokee 3.6 V6

Jeep Grand Cherokee 3.6 V6 má atraktivní design, nemůžeme opomenout ani způsob, jakým automobilka vyřešila image. Celkové schopnosti vozu jsou uspokojivé. Ovšem, o něco horší je tu motor. Motoru a automatu se totiž do práce moc nechce a pije jako osmiválcová verze.

Auto je neuvěřitelně pomalé, jako by mu někdo nechal zataženou ruční brzdu. Na stovku mu to trvá  deset sekund a když po něm chcete akceleraci na dálnici, odpoví jen hučením. Je to divné, auto, které má papírový výkon 286 koní a točivý moment 347 Nm působí pomaleji než například dieselová Kia Sportage se čtyřválcem.

Na pohled je to hezké auto a má pár předností, jenže s benzínovým šestiválcem nejede a kupodivu si řekne o víc benzínu než dynamicky schopnější osmiválec. Buď volte diesel nebo rovnou verzi 5.7 V8 HEMI.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Interiér je ale docela přehledný, relativně kvalitní a hlavně prostorný, i když vzhledem k ceně na nejlepší z evropských aut nestačí. Vše ale kompenzuje velmi bohatou výbavou, takže se mu dá dost věcí odpustit.