Titulní obrázek

Obohatí automobilový trh nový Wrangler Pickup?

Umíte si představit Jeep Wrangler ve verzi pickup? Právě tato vize je nyní projednávána s prezidentem Jeepu Mikem Manleym. Výroba modelu by měla být schávela v brzké době. V roce 2015 obohatí trh nová generace Wrangleru. A právě od ní má být odvzozen překvapující Pickup. Společnost však stále nemá jasno, zda půjde o dvoudveřový, nebo čtyřdveřový model.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Pokud by měl dva páry dveří, nebyl by dle Manleyho tak schopný v terénu. Čtyři dveře by totiž znamenaly delší karoserii a tedy problém s přechodovým úhlem. Naopak dvoudveřový Wrangler Pickup by se měl chlubit perfektními jízdními vlastnostmi v terénu. Zde podle šéfa Jeepu žádné problémy nejsou. 

Jeep ale rovněž zvažuje, že by se pickup stal samostatným modelem v nabídce značky. V takovém případě by neničil pověst Wrangleru, pokud by nebyl tolik schopný při jízdě v terénu. Chrysler Group nyní s Fiatem pracuje na platformě nové generace, která má být velice univerzální. Díky ní nebude nákladné začít vyrábět právě třeba pickup, který by zřejmě nebyl stěžejním modelem značky.

Myšlenka Wrangleru Pickup ale není tak nová, již v roce 2005 debutoval koncept Gladiator, který byl Wranglerem s ložnou plochou. Portfolio společnosti Mopar, nabízející různé díly pro auta z koncernu Chrysler Group, pak zahrnuje kit JK8, který z Wrangleru vytvoří právě pickup.